Legendární Public Image Ltd v létě odehrají svůj premiérový koncert v Praze
Publikováno: Neděle, 15.04. 2018 - 20:35:52
Rubrika: Aktuality


Text: D-Smack-U Promotion

U příležitosti 40. výročí založení PUBLIC IMAGE LTD (PIL) Johna Lydona kapela s potěšením oznamuje velké evropské a japonské turné s názvem The Public Image Is Rotten Tour, které začne 30. května v Bristolu. Velkou radost udělají PIL určitě také svým fanouškům v České republice, protože odehrají svůj historicky první koncert v Praze 13. července 2018, kdy vystoupí na pódiu Lucerna Music Baru. Vstupenky za 790 Kč + poplatky jsou na stránkách Lucerna Music Baru a v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 900 Kč.

Další výroční aktivity PIL zahrnují vydání boxsetu mapujícího jejich kariéru a stejnojmenného dokumentu, který bude mít premiéru na festivalu Tribeca Film Festival v New Yorku a který byl již uveden na londýnském festivalu Raindance v roce 2017. Režíroval ho Tabbert Fiiller a dokument bude letos uveden ve vybraných kinech.

Kapela byla naposledy na turné v roce 2016 a to bylo tehdy mnohými považováno za jedno z jejich nejlepších. Nadcházející turné s 32 koncerty zahrnuje i festivalová vystoupení v Británii, Holandsku a Polsku včetně vystoupení na Camden Rocks Festivalu v Londýně.

V roce 2015 kapela vydala desáté studiové album What The World Needs Now..., které následovalo po úspěšném albu z roku 2012 This is PiL, vydaném po dvaceti letech od předešlého počinu. What The World Needs Now... si PIL sami financovali a vydali na svém labelu PiL Official přes distribuci Cargo UK Distribution.

PIL jsou považováni za jednu z nejvlivnějších a nejinovativnějších skupin rockové historie, jejich hudba a vize jim přinesly 5 UK Top 20 singlů a 5 UK Top 20 alb. Neustále se měnící sestava v čele se stálým frontmanem Johnem Lydonem vydala debut First Issue v roce 1978 a v roce 1992 na dvacet let poslední album That What Is Not. Lydon poté v roce 2009 PIL obnovil a vyjel s nimi na turné.

Public Image Ltd jsou John Lydon, Lu Edmonds, Scott Firth a Bruce Smith. Je to nejstabilnější sestava v historii skupiny.

John Lydon – frontman Sex Pistols založil Public Image Ltd v roce 1978. Mimo PIL vydal několik sólových desek. Přináší rovněž masám kvalitní TV programy a je autorem biografie Anger Is An Energy: My Life Uncensored.

Lu Edmonds – multiinstrumentalista a původně kytarista The Damned si zahrál v PIL v roce 1986 na albu Happy? a podílel se jako autor na albu 9.

Bruce Smith – bubeník v The Pop Group a předtím v The Slits se stal členem PIL v roce 1986 a hrál na albech Happy? a 9.

Scott Firth – basový kytarista a multiinstrumentalista, který hrál a spolupracoval s mnoha umělci, jako např. se Stevem Winwoodem, Johnem Martynem a Elvisem Costellem.

Více info:
www.pilofficial.com
www.facebook.com/pilofficial
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.musicbar.cz/program/public-image-ltd-uk

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9400