Experimentální turné LadyPraga zavítá do kaváren a podpoří handicapované
Publikováno: Čtvrtek, 12.04. 2018 - 22:24:07
Rubrika: Aktuality


Text: Tomáš Kopečný
Foto: archiv LadyPraga

Pražská kapela LADYPRAGA po dvou úspěšných vystoupeních v Šumperku a Krnově pokračuje ve svém Experimentálním turné. V dubnu LadyPraga čekají vystoupení v prostředích kaváren, na kterých nabídne posluchačům skladby ze svého debutového alba Sociální experiment.

„Máme za sebou sérii povedených koncertů v převážně jazzových klubech. V dubnu si naopak vyzkoušíme prostředí kaváren.. Sami jsme moc zvědaví na to, jak budou naše písně rezonovat ve specifickém prostoru určeném galerijnímu a kavárenskému životu, tak neváhejte a přijďte s námi pobýt," zve na pražský koncert za LadyPraga Martin Knesl.

Směsici funku, rocku, jazzu a šansonu si v dubnu mohou příznivci LadyPraga ještě poslechnout v plzeňském Anděl café (19. dubna) a benešovském Benecafé (21. dubna), kde bude mít koncert charakter benefice.

„Každý z koncertů našeho Experimentálního turné byl a je něčím jiným, něčím experimentální. V Plzni například zahrajeme spolu s funkrockovou kapelou CAJK. Spolu s námi se tak můžete těšit na zajímavý mix hudebních stylů. Zcela ojedinělý pak bude koncert v benešovském Benecafé. Chceme svým vystoupením přispět malému chlapci Jiříkovi na nákup manipulační plošiny. Benefiční den bude v Benecafé probíhat celý den. Přispět budete moci například zakoupením dezertů, případně přímým vkladem na sbírku pro Jirku v rámci společnosti DUHA, která se věnuje pomoci dětem postiženým mozkovou obrnou. Na závěr pak nejen svým vystoupením přispějeme my s LadyPraga," říká Martin Knesl.

Ještě před tím, než se kapela uzavře opět do nahrávacího studia, ji čeká ještě řada vystoupení v rámci letních festivalů, kde zahrají například s čerstvým držitelem Ceny Anděl DAVIDEM STYPKOU nebo populární slovenskou kapelou DESMOD. To vše se odehraje na festivalu Holčovice 12, který se uskuteční na přelomu června a července.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9389