Post-rockoví Long Distance Calling představí na Nové Chmelnici nové album
Publikováno: Pondělí, 12.02. 2018 - 16:39:44
Rubrika: Aktuality


Text: Pragokoncert
Foto: archiv skupiny

Německá formace LONG DISTANCE CALLING rozhodně patří mezi nejzajímavější projekty post-rockové scény. V roce 2016 vydali již šesté album Trips, které je podle kritiků vůbec nejlepším kouskem jejich kariéry. Kapela se ale odjakživa zaměřovala spíše na instrumentální tvorbu a nutno podotknout, že při složitosti a technické náročnosti jejich skladeb bylo občasné hostování jiných muzikantůvíc než dost.

Své stopy na předchozích albech zanechal například John Bush (ex-Anthrax) a Jonas Renkse (Katatonia). Album Trips ale vokál výjimečně obsahovalo na celé polovině skladeb. Pro rok 2018 se však věci zase mění. Kapela vydala 2. února novou desku Boundless. Protentokrát se vrací k původnímu soundu – žádný host, žádný vokál, jen čisté a technicky náročné party, jak jsou fanoušci Long Distance Calling zvyklí.

A jak to u nich chodí, i přes složitou kompozici vše opět nádherně ladí a jejich hudba se poslouchá výborně. Inu, posuďte sami, tento jedinečný koncert pro hudební fajnšmekry lze zhlédnout 10. března v klubu Nová Chmelnice v Praze. Tak buďte u toho!

Nalaďte se prostřednictvím videoklipu ke skladbě Ascending www.youtube.com.

Související odkazy:
Web – www.longdistancecalling.de
Facebook - www.facebook.com/pg/longdistancecalling
Vstupenky – www.mastersofrock.cz/cs/koncerty/2018-LONG-DISTANCE-CALLING

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9188