Michal Nejtek pokřtí v JazzDocku své nové album
Publikováno: Neděle, 11.02. 2018 - 21:40:38
Rubrika: Aktuality


Text: Martin Tlapa

Trio MICHALA NEJTKA vydává nové album pod názvem 8 For 3 And 4, které vychází na CD u Amplión Records. Jako hosta si Michal přizval renomovaného a osobitého kytaristu Jiřího Šimka. Michal Nejtek: „Skládání a hraní hudby mě ohromně baví. Považuji to za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí."

V původních Nejtkových kompozicích se představí:

Michal Nejtek: pianista, hráč na klávesové nástroje a skladatel. Absolvoval Konzervatoř v Teplicích, Hudební fakultu AMU v Praze a Hudební fakultu JAMU v Brně. Píše symfonickou i komorní hudbu, věnuje se scénickým projektům. Na objednávku ND v Brně napsal operu Pravidla slušného chování v moderní společnosti. Obdržel zakázky na nové kompozice od festivalů Donaueschinger Musiktage, Varšavský podzim, Klangspuren a Pražské jaro. Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe. Hraje v kapelách Malina/Liška/Nejtek, NTS a Michal Pavlíček Trio. Skládá hudbu pro divadlo (Arnošt Goldflam, Jiří Ornest, Jiří Havelka, Braňo Mazúch, SKUTR,
Jiří Adámek atd.). Má rád jazz, alternativní hudbu i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Byl pedagogem na konzervatoři v Teplicích, učil na VOŠ Jaroslava Ježka dějiny jazzu a skladbu.

Martin Novák: nadžánrový bubeník, který spolupracuje s Lenkou Dusilovou, kapelou Lanugo, Janou Kirschner, Sarah & The Adams, Triem Davida Dorůžky a dalšími. Studoval na Jazzovém institutu v Berlíně u Johna Hollenbecka.

Tomáš Liška: vynikající kontrabasista a skladatel, autor řady hudebních projektů, za které byl nominován na hudební ceny Anděl – Milokraj, Invisible World, Malina/Liška/Nejtek. Často spolupracuje s vynikajícími zahraničními hudebníky.

Jiří Šimek: osobitý kytarista a skladatel, který byl u vzniku kultovních českých kapel NUO (Nuselský Umělecký Orchestr), Soil a Muff. V současné době koncertuje se svým triem, se kterým hraje jak vlastní skladby, tak přearanžované písničky od Radiohead, Depeche Mode nebo Nirvany.

Expresivní, nadžánrové, harmonicky zajímavé kompozice spolu s Michalovou osobitou interpretací a důsledně spolupracujícími spoluhráči jsou hlavní atributy tohoto alba, které působí nadčasově a určitě se k jeho poslechu budete opětovně vracet.

Křest CD 8 For 3 And 4 Tria Michala Nejtka s hostem Jiřím Šimkem se uskuteční v klubu JazzDock 11. března ve 21.00 hodin.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9183