Fair Price Music míří do Polska
Publikováno: Sobota, 10.02. 2018 - 19:38:52
Rubrika: Aktuality


Text: Petra Braddock

Fair Price Music vstupuje do Polska. Umožní tak místním nezávislým hudebníkům a vydavatelům dostat svoji hudbu mezi své fanoušky, najít nové, oslovit promotéry a média v Polsku, ale také v zahraničí. Českým hudebníkům zase přibude cesta, jak se snadněji dostat k našim polským sousedům.

Fair Price Music je portál pro nezávislé hudebníky a vydavatelství. I s využitím žánrových a regionálních FPM Playlistů a FPM Live Session oslovuje fanoušky po celém světě a umožňuje hudebníkům získávat nové příznivce. „Je to jednoduché, muzikanti si vytvářejí své profily, kde prezentují a nabízejí svoji hudbu, fotky, videa, texty, novinky, odkazy a kontakty, a to vždy s možností dvojjazyčné prezentace: ve svém jazyce a v angličtině," přibližuje fungování portálu muzikant a jeden z otců projektu Ondřej Novák a dodává: „Fair Price Music tak umožňuje hudebním fanouškům, promotérům a médiím dostat se ke všem potřebným informacím o svých oblíbených kapelách nebo objevovat a podporovat nové. Nyní Fair Price Music otevírá větší možnosti hudební expanze do Polska."

Fair Price Music existuje už nějakou dobu v angličtině a češtině. Jeho polská verze vznikla díky úzké spolupráci s písničkářkou AGU, která celý web přeložila. „Fair Price Music používám už od chvíle, kdy jsem vydala svůj debut. Baví mě lidi kolem něj a co všechno dělají," říká Agu a vysvětluje, proč ji napadlo portál přeložit: „Jednou mě oslovili, jestli u nich nechci natočit Live Session. Takové živé video ze studia. Moc mi to pomohlo v mém dalším hudebním životě. Tak jsem si řekla, že bych FPM mohla pomoci dostat i domů do Polska."

FPM Live Session s Agu – www.fairpricemusic.com/en-eu/live-session/agu/reka

Fair Price Music je otevřený hudbě napříč regiony i žánry a ve všech ohledech se snaží jednat fair. Muzikanti mají registraci zdarma, z prodejů své hudby získávají 90 %. Těch zbylých 10 % jde na podporu portálu. „V této době spolupracujeme s různými médii a promotéry v Evropě a chceme otevřít dveře polským muzikantům k natáčení FPM Live Session. Je to pro ně jeden z nejlepších nástrojů, jak dostat hudbu k novým fanouškům, médiím a hlavně promotérům," věří v nové možnosti pro polskou hudební scénu Ondřej Novák a těší ho i otevření další cesty ven pro tu českou.

Polská verze Fair Price Music – www.fairpricemusic.pl

Fair Price Music je portál pro nezávislé hudebníky a vydavatelství. Jeho cílem je podporovat hudbu a hudebníky všech žánrů a zaměření, zpřístupnit jejich díla fanouškům, promotérům a médiím. Formou FPM Playlistů a FPM Live Session šíří hudbu z portálu mezi nové fanoušky, často ve spolupráci s médii a lidmi z hudebního světa napříč žánry a regiony.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9178