Rhino Bucket společně s Black Bull koncem ledna ve Vagonu
Publikováno: Středa, 10.01. 2018 - 21:14:54
Rubrika: Aktuality


Text: Zdeněk Stejskal

RHINO BUCKET je hardrocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia. Zjednodušeně se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Kromě toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z nejoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku.

Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (baskytara) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangeleských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machine a mnoha dalšími. V roce 1989 podepsali smlouvu s Warner Brothers, kteří vydali jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-Warrior).

Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terrym Manningem (produkoval alba Led Zeppelin, ZZ Top aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayne's World. V roce 1993 se ke skupině připojil bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydali třetí album Pain. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu.

Po experimentování v různých hudebních projektech se Rhino Bucket opět spojiliv roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse ujal Brian 'Damage' Forsythe ze skupiny Kix. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen – Blood, Sweat & Beers. Skupina se opět stala pevnou součástí losangeleské hardrockové scény.

V dubnu 2006 vydávají novinku And Then It Got Ugly a vyrážejí na turné se spřátelenými Broken Teeth, The Supersuckers a Kix. V roce 2007 přichází vydání dvou nových alb Pain & Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrací Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydávají Rhino Bucket album The Hardest Town a nahrávají také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickeym Rourkem. Rok 2010 tráví na turné po USA a Evropě a vydávají také další řadové album Whoʼs Got Mine? O dva roky později přicházejí s živákem Sunrise On Sunset Blvd. a v loňském roce s dlouho očekávanou novinkou – The Last Real Rock N' Roll.

Skupina se k nám vrací se svou šílenou rock'n'rollovou jízdou téměř přesně po pěti letech. Vystoupí přímo v centru Prahy – v legendárním klubu Vagon, umístěném v paláci Metro na Národní třídě. Celý večer otevírá tuzemská divoká parta BLACK BULL v čele s charismatickou zpěvačkou Luckou Roubíčkovou – takže záruka parádního nedělního večírku.

Aktuální sestava Rhino Bucket:
Georg Dolivo – kytara, zpěv
Brian 'Damage' Forsythe – kytara (ex-Kix)
Reeve Downes – baskytara
Dave DuCey – bicí (ex-WWIII, Warrior)

Videa:
www.youtube.com/watch?v=brKzBs6zDXc
www.youtube.com/watch?v=ym_NDyiUeiE

Rhino Bucket (USA), Black Bull – Praha, klub Vagon – 28. 01. 2018

Předprodej v síti Ticketpro za 350 Kč nebo přímo na místě v den koncertu za 400 Kč.

FB událost – www.facebook.com/events/216155582246070

Související odkazy:
www.rhinobucket.com
www.blackbullrock.cz
www.vagon.cz
www.myguitarstraps.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9096