7th Doors – Garážovka jen tak pro radost
Publikováno: Pátek, 29.12. 2017 - 23:50:15
Rubrika: Aktuality


Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Asi každá začínající kapela si prožila své 'garážové' období, ovšem nebývá zvykem, aby se zpět do garáže vrátili muzikanti, kteří už mají leccos za sebou. A přesně takovou kapelou se před nedávnem stala jablunkovská metalové formace 7TH DOORS, která i samotný název přizpůsobila svému aktuálnímu působišti – garáži s číslem 7.

Vznik projektu má na svědomí kytarista a zpěvák Vitass Niedoba, v poslední době známý z kapel Elementa či S.T.S, dříve také Suffer Age, Motor nebo projektu Free. Ten se na sklonku roku 2015 rozhodl společně s bubeníkem Jiřím Motykou a baskytaristou Petrem Ruckim dát dohromady seskupení srdcařů, kteří si jen tak pro radost, a vlastně tak trochu i skryti před okolním světem, společně rádi zajamují. Po nějakém čase se k trojici přidali i druhý kytarista Robert Jalowiczor (Alkehol Revival) a Vitassův kolega z Elementy – klávesista Marek Klimas. Tím vlastně byla dána první a vlastně zatím jediná sestava 7th Doors, která, přestože měla jen jediný cíl – útěk z reality běžného života –, začala uvažovat i nad tím, že by se to mohlo časem přece jen někam posunout.

Začaly se tvořit vlastní songy (momentálně je mají 'na skladě' čtyři a pátý je ve fázi rozpracování) a před nedávnem pootevřeli vrata s číslem 7 i světu v podobě prvního videoklipu, jenž nese název stejný jako samotná kapela, tedy 7th Doors. O zvukové a obrazové zpracování se postaral fotograf Jan Pilch a klip samotný se natáčel, samozřejmě jak jinak než ve zmiňované garáži. Podívat se na něj můžete níže.

A plány na představení se širší veřejnosti budou pokračovat i v nadcházejícím roce. Jak prozradil kapelník Vitass, uvažují nad možností, že by přece jen vykoukli z garáže ještě víc, a proto spřádají plány na nějaké první hraní před publikem. Zatím ještě není jisté kde a kdy, ale jak říká Vitass, musí to zůstat pořád u toho hraní srdcem a pro radost, byť by to bylo jen pro pár nejbližších fanoušků, kteří si jejich muziku opravdově vychutnají. 7th Doors nejsou a nebudou nikdy metal stars, to je prostě jejich cesta!

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9064