Výslech: Jan 'Skleník' Sklenář
Publikováno: Čtvrtek, 18.09. 2014 - 22:35:46
Rubrika: Výslech


Text: Michal Ton
Foto: archiv Jana Skleníka

Další pán na holení v naší rubrice 'Výslech' je JAN 'SKLENÍK' SKLENÁŘ, baskytarista legendární punkové formace SPS. Tahle parta už zažila ledacos a její koncerty jsou řádně divoké, proto není divu, že se Honza nenechal vykolejit ani otázkami mířícími přímo na tělo a popral se s nimi jaksepatří! S lehkostí i vtipem, vážně i nevážně, přesně jako hudba samotných SPS.

Kde jsi se dnes ráno probudil?
Doma, kde jinde. (úsměv) Už osm let bydlím v Praze-Podolí, trochu jsem si tu lokalitu vysnil.

Co všechno máš zrovna teď po kapsách?
Klíče, mobil, peněženku, trsátko a elektronickou cigaretu. Potřeboval bych na to ledvinku, občas si připadám jako Dalibor Janda. (smích)

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji?
Zrovna cestou do práce jsem potkal Kečupa z Fialek, takže by to mohli být třeba THe Fialky. Ale né, pouze jsme se pochválili, že nám sice padaj vlasy, ale vypadáme ještě celkem k světu. Zejména Kečupovi to v sáčku seklo. (úsměv)

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
The Cure – Disintegration.

Zabíjí kopírování hudbu?
Nezabíjí. Každého volba. Já jsem sběratel originálních CD a LP, takže nestahuji, pouze přehrávám a pak nakupuju.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert?
To je těžký. Ale budu to brát podle reakcí lidí. Bylo to s SPS v Trutnově v roce 2008, přesně na den 40 let od okupace Rusákama. Vzpomínám si, když Zdeněk uvedl Ruskou a dav zařval, byl jsem strašně rád, že tam můžu být.

Jak by vypadal all-star band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
Budu skromnej, zůstanu tady a teď v tuzemsku. Určitě bych tam chtěl mít Zdeňka Růžičku (SPS), jelikož jsme kamarádi a za těch 12 let, co spolu hrajeme, by to ani jinak nešlo. Na bicí bych si vzal Martina Švece z Plexis. Leader souboru by byl Robert Kodym, kterému vděčím za to, že jsem sekl s fotbalem a koupil si kytaru. No a guru souboru by byl strejda Hošek, ten by tmelil partu. (úsměv)

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
Kmeny 0.

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
Jsem stará škola asi, takže nic pikantního. (smích)

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Že jsem byl jeden měsíc na úřadu práce a musel vysvětlovat, proč chci od státu podporu. Trapně mi nebylo ani tak ze sebe, ale z toho systému, kdy jsem měl vyplnit, kolik mi dává moje babička kapesnýho.

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Na mě to tolik není poznat a nemám vokna. Většinou poznám, že stav opilosti se blíží, když jdu na záchod, čurám do mísy a opírám se hlavou o zeď. Věkem jsem zodpovědnější, radši to včas zabalit než se trápit ráno v non-stopu. (úsměv)

Kolik času jsi denně on-line?
Pondělí až pátek, od 10 do18 hodin. To jsem v práci, vyřídím tu spoustu věcí a taky musím bejt on-line kvůli e-shopu a krámu.

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství a kdo je jím dnes?
Sportovec – Lothar Matthäus, muzikant – Robert Kodym, filmová postava – Bláha (negativní postava ze seriálu Třicet případů majora Zemana), herečka – Markéta Fišerová, to byla moje platonická láska ze seriálu Třetí patro. Jo a strašně jsem obdivoval Rumcajse, o kterém si dodnes myslím, že to byl pankáč a anarchista. Držel se hesla 'Obsaď a žij' (obsadil les), byl ozbrojen (střílel žaludama po lese), využíval jelena jako dopravní prostředek, žil ve špatných sociálních podmínkách s rodinou (ve skále), byl proti systému (do města chodil jen dělat problémy), nosil jedny hadry... no bylo toho na pankáče dost. (smích)

Jak bys chtěl zemřít?
Asi ve spánku. Hlavně ne někde na LDN. Smrt patří k životu a nebudu z toho dělat vědu.

Existuje Bůh?
Nikdo ho neviděl, takže ne.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4822