Výslech: Milan Hoffmann
Publikováno: Pátek, 14.02. 2014 - 18:50:58
Rubrika: Výslech


Text: Mirek Valenta
Foto: Evina Schmidova

Kytarista MILAN HOFFMANN se nám již v RockShocku sice jednou vyzpovídal, to bylo ovšem v rámci seriózního rozhovoru. Nyní se nám jej ale podařilo ulovit, a to bez většího násilí a nátlaku, k zodpovězení několika anketních otázek na tělo našeho váženě-nevážného 'Výslechu'. Přečtěte si tedy, jak elegantně si s nimi poradil.

Kde jsi se dnes ráno probudil?
Samozřejmě doma v posteli... usnul jsem s filozofickou knihou Davea Mustaina... anebo né? (smích)

Co všechno máš zrovna teď po kapsách?
Nic. Mám tepláky a přemýšlím, že si dám gule doleva. (smích)

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji?
Jsem hluchej... tak asi tedy Def Leppard… Samozřejmě jako ortodoxní fanatik do Dream Theater, tak Enemy Inside z nového CD.

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
Poslouchám obrovský množství hudby všech žánrů. Asi bych musel vybírat z 10 000 skupin. Jako první jsem v roce 1980 slyšel KISS a AC/DC. Tak asi KISS – Alive 1, to je moje 'zamilovaná', anebo AC/DC – Highway To Hell.

Zabíjí kopírování hudbu?
Myslím, že v dnešní době už se s tím hudební průmysl vyrovnal. Rovnice je jednoduchá: aby kapela přežila, což z prodeje nosičů již dnes nejde, tak se automaticky zdraží vstupenka na koncert, propagační prostředky (trika, placky...) a tím si kapela vydělá na studio a může přežít. Nejhorší model je, že lidi, jak jsou zmlsaný, že vše je v podstatě zadarmo na netu, křičí, proč nejsou i koncerty zadarmo, a někteří mají pocit, že na tom všichni bohatnou... Jako by elektrický proud byl zdarma, nebo se dá stáhnout z netu? (smích) Samozřejmě až bude, tak bude vše levnější. Furt se ještě najdou lidi, kteří si rádi poslechnou kvalitu z CD. Super je i návrat starých dobrých LP, který prostě hrajou nejlíp.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert?
Myslím, že vrchol mého 'snažení' byl koncert Harleje na Votvíráku 2013... snad 50 000 lidí, obrovskej kotel, skvělá atmosféra, parádní fanoušci... Ještě teď mi běhá mráz po zádech! (smích)

Jak by vypadal all-star band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
To je jednoduchá hádanka, hraje v něm Tony, Tom, Libor, Kolinss! (smích)

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
Dave Mustain – Heavymetalové paměti. Parádní počteníčko od bejčka, co už toho má opravdu hodně za sebou.

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
Doufám, že mám vše ještě před sebou, jsem totiž ještě pod zákonem... Možná tedy, nevím... na co ses mě vlastně ptal? Jaká je otázka? Něco o jídlu nemáš? (smích)

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Až umřu, to bude trapas. (smích)

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Piju pouze třešňový juice z Krušovic... Prostě normálka – večer juchuchu, druhej den hlavička bolí, beee. (smích) Nic výjimečnýho... anebo moudří vědí a je vše jinak?

Kolik času jsi denně on-line?
27 hodin denně. Jako stroj nespím! (smích)

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství – a kdo je jím dnes?
Samozřejmě moje rodina. Můj bratr Zdeněk – legendární kytarista řevnické legendy Ekrazit –­, moje máma, ta nám dala prostředky na nástroje, aparáty a plně nás podporovala! Jinak samozřejmě Vinnetou a pak Paul Stanley a Gene Simmons z KISS. Dneska všichni slušní lidé...

Jak bys chtěl zemřít?
Jsem stroj... jedině možná v souboji s Terminátorem nebo Conanem. (smích)

Existuje Bůh?
To nikdy nezjistím, protože mě Terminátor ani Conan nikdy neporazí. (smích) A nebo jo? Tak pak bych to zjistil, jestli existuje Stroj God! (smích)

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4057