ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Michael Malarkey, Gareth Dunlop
Publikoval: JO - Pondělí, 11.06. 2018 - 22:58:37
Rubrika: Reportáže

MICHAEL MALARKEY, GARETH DUNLOP
4. června 2018, Brno, Fléda

Text: Michaela Horáková
Foto: Jaroslav Krézek

Po loňském úspěšném koncertu v pražském klubu ROXY se zpěvák Michael Malarkey rozhodl vrátit v pondělí 4. června do České republiky. Tentokrát nezamířil znovu do Prahy, ale naopak do největší moravské metropole – do brněnského klubu Fléda pod taktovkou pořádající agentury Fource.

Při příchodu ke klubu kolem půl šesté jsem spatřila už celkem početnou skupinku fanoušků. O půl hodiny později kromě pár lidí byla většina z nich vpuštěna dovnitř, protože měli zakoupené VIP lístky. Vloni na premiérovém koncertu podle mě tolik zakoupených setkání nebylo. Běžní návštěvníci pak měli umožněn vstup od sedmi. Do samotného prostoru místa konání nás původně chtěli pustit až od osmi, kdy už ovšem měl začínat program, ale nakonec si to pořadatelé rozmysleli. Zaujala jsem tedy místo uprostřed pod pódiem přesně před mikrofonem, kde už stály i moje dvě kamarádky, které se zúčastnily výše avizovaného setkání.

Chvíle čekání do začátku koncertu jsme proto vyplnily vyprávěním o meet and greet. To už ale potemněla světla a na pódium přišel dnešní předskokan. Hned na úvod všechny přítomné naprosto mile překvapil svým autentickým stylem a upřímným přednesem irský GARETH DUNLOP, při jehož vystoupení se dostaly emoce až na dřeň. Jedna z kamarádek mi mezitím do ucha špitla výstižná slova: „Tomu říkám aspoň pořádný předskokan!" A měla naprostou pravdu, protože se u mě dostavil takzvaný 'wow efekt'. Většinou si informace o supportu dopředu moc nezjišťuji a nechám to na osobní interakci. A tady se musím přiznat, že jsem byla velmi příjemně překvapená. Po příchodu domů jsem si skutečně našla další skladby na jeho YouTube a facebookovém profilu. A pokud jste toto jméno dosud nezaznamenali, tak jeho písně určitě ano, protože jste je mohli zaslechnout v různých snímcích. Namátkou vybírám americký seriál Lucifer nebo film Bezpečný přístav.

Po krátké přestavbě stage ho následně vystřídal MICHAEL MALARKEY se svou kapelou. Veřejnost ho má spíše v povědomí jako jednoho z představitelů úspěšného seriálu Upíří deníky. Ale myslím, že ten večer dal stoprocentně najevo, že na pódiu má své nezpochybnitelné místo. Dle vlastních slov se i více cítí muzikantem než hercem. Tomu nahrává i fakt, že písně skládá už od svých sedmnácti let. Stačilo přijít k mikrofonu s kytarou v ruce, typickým charismatickým úsměvem a nezaměnitelným zastřeným hlasem zazpívat známé skladby z jeho starších EP Feed The Flames a Knots. V tu chvíli si podmanil všechny přítomné. I na Michaelovi bylo znát, že si koncert také pořádně užívá. Když třeba u hitovky Scars z alba Mongrels všichni zpívali z plných plic, byla to opravdu síla. Navíc jednotlivé písně proložil mluveným slovem a snažil se komunikovat s fanoušky, což určitě všichni ocenili. Pokusil se i o pár českých slov. To ostatně bylo možné vidět i během vystoupení Garetha. Ten se během Michaelova vystoupení několikrát objevil na pódiu a pokaždé sklidil velké ovace.

Také jsme se ten večer dočkali novinkových songů z právě vydaného EP Captain Solitaire. Dokonce se Michael během skladby Uncomfortably Numb odvážil seskočit mezi fanoušky a proběhnout se přes celé hlediště. To se po chvíli ukázalo jako dost divoký nápad, protože se někteří přítomní pokusili o trochu větší kontakt, než je záhodno. Nejvíce jsem ale ocenila akustickou verzi působivé skladby To Be A Man, kterou zazpíval doslova přímo u nás, takže jsme ho měli na dosah ruky. V tu chvíli se v klubu rozsvítila světélka mobilů a dotvořila celkovou působivou atmosféru. Při posledních tónech se pomalu rozloučil a za obrovského potlesku odcházel z pódia.

Jenže to fanouškům nestačilo, takže se znovu vrátil zpátky a ještě jsme si mohli vychutnat dva přídavky. Jeden z nich byl dokonce na přání jedné z fanynek. Poté se s námi už skutečně rozloučil a popřál pěkný večer. Ten se nesl v duchu dvou talentovaných písničkářů a skvělých poetických textů, jež sváděly k zamyšlení. Z koncertu jsem odcházela s úsměvem na tváři a se slzami dojetí v očích. Věřte, že kdo nepřišel do brněnské Flédy, udělal velkou chybu.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund