ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Festival Hrady CZ nabídne kromě špičky tuzemského popu a rocku i mladé
Publikoval: JO - Sobota, 09.06. 2018 - 10:55:41
Rubrika: Aktuality

Text: 4 Press
Foto: archiv festivalu

Čtrnáctému ročníku putovního festivalu Hrady CZ budou v atraktivním prostředí památek dominovat DIVOKEJ BILL, TOMÁŠ KLUS, MANDRAGE a nově i ŠKWOR, LENNY, JELEN či SLZA.

Putovní festival Hrady CZ nabídne v atraktivním prostředí pěti českých a tří moravských hradů, v jejichž blízkosti se koncerty konají, ty nejlepší interprety tuzemské hudební scény. Kromě zavedených hudebníků jako jsou Divokej Bill, Tomáš Klus, RYBIČKY 48 či Mandrage se fanouškům Hrady CZ představí spousta nových kapel a interpretů, kteří na festivalu ještě nikdy nehráli. Mezi nimi například Škwor, Lenny, Jelen, Slza či MARPO. Organizátoři nabízejí i atraktivní nehudební program ve formě bezplatného vstupu na prohlídku jednotlivých hradů. Nově pořádají talentovou soutěž pro začínající kapely v jednotlivých regionech, organizují doprovodné sportovní aktivity, přidávají programy pro vyžití rodin s dětmi, wi-fi zóny nebo ještě komfortnější bydlení ve speciálních kempech. Lístky na Hrady CZ jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketstream.

Festival Hrady CZ svou hradní 'šňůru' odstartuje v pátek a sobotu 13 a 14. července na hradě Točník a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní tour uzavře tradičně na Bezdězu. V průběhu léta budou moci fanoušci na jednotlivých hradních zastávkách zhlédnout kromě jiných koncerty takových kapel a interpretů, jako jsou například HORKÝŽE SLÍŽE, J.A.R., MONKEY BUSINESS, MAJK SPIRIT + GENERAL FOXX, PLEXIS či PRAŽSKÝ VÝBĚR. Konkrétní program vystoupení na jednotlivých hradech organizátoři festivalu průběžně zveřejňují na webových stránkách www.hradycz.cz se zbrusu novou grafikou.

Hradní památky, na jejichž prohlídkové okruhy je díky spolupráci s Národním památkovým ústavem se vstupenkou na festival v sobotu vstup zdarma, dodají i letos hudebnímu zážitku specifickou romantickou atmosféru. Organizátoři festivalu Hrady CZ si totiž i nadále zakládají na tom, aby se festivalové areály nacházely co nejblíže od historických hradů. Program festivalu, na kterém bude dále možné vidět koncerty IVANA MLÁDKA, VISACÍHO ZÁMKU, VYPSANÉ FIXY a dalších kapel a interpretů, se odehraje vždy v pátek a v sobotu na dvou pódiích postavených vedle sebe. Line-up je sestaven tak, aby diváci nepřišli o žádné vystoupení, odpadá také zdlouhavé přecházení mezi pódii. Terén festivalových areálů navíc fanouškům zabezpečuje pohodlný výhled na pódia z jakéhokoli místa. Chybět nebude oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek. Festival Hrady CZ se letos také připojí k oslavám 100. výroční vzniku Československa, ke kterému chystá pro návštěvníky speciální program.

Organizátoři letos nově vyhlásili talentovou soutěž Zahraj si s kapelou na festivalu Hrady CZ, do níž se přihlásilo celkem sedmdesát kapel. Do finále postoupilo pět nejúspěšnějších hudebních skupin v každém regionu, z nichž vzejde vždy jedna vítězná, která si na konkrétní zastávce festivalu zahraje v rámci oficiálního pátečního programu. Vítěze soutěže najdete na webu www.hradycz.cz.

Festival Hrady CZ zvyšuje komfort pro návštěvníky. Zcela nově bude k dispozici takzvaný VIP kemp PLUS, v němž se bude možné cítit na festivalu skoro jako v hotelu. Díky tomu není nutné s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování – postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě. Hrady CZ se letos také posouvají technologicky, organizátoři v areálech posílí signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a v areálu bude k dispozici bankomat. O lepší informovanost návštěvníků se postará i praktická festivalová aplikace. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Festival Hrady CZ rozšiřuje i nabídku aktivit pro rodiny s dětmi. Ve spolupráci s partnery festivalu zde budou připraveny dětské koutky, foto koutky a doprovodné sportovní aktivity. U příležitosti Mezinárodního dne dětí je navíc od 1. června v prodeji rodinná permanentka pro dva dospělé a dvě děti za 2400 korun nebo rodinná sobotní vstupenka 1340 korun.

Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku ve Středočeském kraji (13.–14. 7.), na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (20.–21. 7.), na Švihově v Plzeňském kraji (27.–28. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (3.–4. 8.), na Veveří v Jihomoravském kraji (10.–11. 8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (17.–18. 8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (24.–25. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji (31. 8.–1. 9.).

Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit do 31. května v síti Ticketstream a na
www.hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek stojí 450 korun, na sobotu za 530 korun, permanentka na oba dny za 880 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny 350 korun na osobu, ve VIP kempech PLUS 850 korun. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP hradní kemp za 1160 korun nebo permanentka + VIP kemp PLUS za 1660 korun. Více na www.hradycz.cz, www.ceskehrady.cz a
www.moravskehrady.cz.

Interpreti na festivalu Hrady CZ:
BROS'N'BEASTS, DIVOKEJ BILL, HENTAI CORPORATION, HORKÝŽE SLÍŽE, IVAN MLÁDEK, J.A.R., JELEN, JOHNY MACHETTE & EZY, LENNY, MAJK SPIRIT + GENERAL FOXX, MANDRAGE, MARPO & TROUBLEGANG, MONKEY BUSINESS, PIPES AND PINTS, PLEXIS, PRAŽSKÝ VÝBĚR, RYBIČKY 48, ŠKWOR, SLZA, THE AGONY, TOMÁŠ KLUS, VISACÍ ZÁMEK, VYPSANÁ FIXA

Termíny a místa:
13.–14. 07. – Točník
20.–21. 07. – Kunětická hora
27.–28. 07. – Švihov
03.–04. 08. – Rožmberk nad Vltavou
10.–11. 08. – Veveří
17.–18. 08. – Hradec nad Moravicí
24.–25. 08. – Bouzov
31. 08.–01. 09. – Bezděz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund