inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Písničkář Michal Horák má nový klip s Pavlou Tomicovou a Pokáčem
Publikoval: JO - Neděle, 03.06. 2018 - 22:13:39
Rubrika: Aktuality

Text: Supraphon
Foto: Magdaléna Fedorková

Talentovaný mladý písničkář MICHAL HORÁK, kterého můžete znát coby hosta koncertů Tomáše Kluse nebo z Barování Sandry Novákové, má venku nový singl a klip Hej, teto! Jak je u něj zvykem, písni ani videoklipu nechybí vtip a nadhled. Otázkou však je, co na to ochránci zvířat. Jde totiž o křečka, jehož osud v Michalově péči nebyl zrovna z nejrůžovějších. Vyžádal si dokonce policejní vyšetřování, u kterého nechyběli písničkář Pokáč nebo herečka Pavla Tomicová. Podívejte se zde: www.youtube.com/watch?v=cAQgH_gjY7E

Klip, jenž má na svědomí Horákův dvorní režisér a scenárista Martin Hammerschlag, je navíc prý inspirován skutečnými událostmi. „Očitým svědkem jsem nebyl, ale vyprávěl mi to kamarád, že se to stalo křečkovi jeho kamaráda. A od tý doby, co tuhle písničku hraju, se dozvídám kolikrát i morbidnější historky o křečcích, takže jsem dospěl k závěru, že křečci bohužel podobný formy smrti přitahujou," tvrdí písničkář, který se může pyšnit prvním místem v soutěžích Czechtalent 2013 či Česko zpívá 2013 nebo 7. místem v kategorii 'Hvězda internetu' v Českém slavíkovi Mattoni 2014.

Pointu prozrazovat nebudeme, snad jen to, že je poměrně překvapivá a humorná. „Považuju tenhle videoklip téměř za samostatnej film. Říkám to nerad, ale kdyby tam ten song nebyl, ani by mi to tolik nevadilo," dodává k tomu s vtipem sobě vlastním Horák.

Chytrý humor je ostatně skvělým kořením Horákovy tvorby a prezentace obecně. Jak sám přiznává, baví ho bavit. „Celý to je spíš o textech. Na koncertech si připadám víc jako herec či vypravěč než jako muzikant. A tak mi to i vyhovuje. Snažím se psát hudbu na témata originální a humorná, o věcech, který by lidi mohli dost dobře znát," vysvětluje multiinstrumentalista, který sám sebe doprovází na akustickou kytaru, stage piano a občas přidá i foukací harmoniku nebo heligonku po dědovi.

Že sází na správnou kartu, dokazuje jak přízeň stále narůstající fanouškovské základny, tak fakt, že se těší podpoře dalších kolegů písničkářů. Kromě v úvodu zmíněného Tomáše Kluse mezi ně patří třeba i Pokáč, jenž se v aktuálním videoklipu zhostil role 'zlého policajta'. „Ten českej folkovej rybníček je fakt malej a soudržnej. Kdyby ale tenkrát Pokáč věděl, že zapomenu koupit jídlo na natáčení, pochybuju, že by na to kejvnul," říká Horák.

Novinku Hej, teto! – stejně jako starší songy V 7:25, Maturitní, Zejtra mám zkoušku, Mezinárodní nebo Voda už je svařená – můžete slyšet i naživo na některém z Michalových nadcházejících koncertů. Konkrétně například 7. 6. v Havlíčkově Brodě, 8. 6. v Hradci Králové, 9. 6. na Vyžlovce, 23. 6. v Nové Pace nebo 27. 6. opět v Hradci Králové. Pro aktuální info k chystaným koncertům i novinkám sledujte oficiální facebookové stránky www.facebook.com/doselcesnek.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund