ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Klášterní hudební slavnosti 2018 lákají na hvězdné obsazení
Publikoval: JO - Neděle, 03.06. 2018 - 22:09:39
Rubrika: Aktuality

Text: DK Šumperk

Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se v letošním roce bude konat již podvanácté. Festival se rozšiřuje o nové lokality, celkem tedy zasáhne do 14 měst a obcí. Koncerty také proběhnou na zajímavých místech a v zajímavých prostorách. Mezi taková zajímavá místa koncertů patří nově např. Tančírna v Račím údolí na Javornicku, bývalý augustiniánský klášter ve Šternberku, dřevěný kostel sv. archanděla Michaela v Maršíkově nebo třeba zámek Konice. Mezi umělce, kteří přijali pozvání na festivalu vystoupit, můžeme s radostí jmenovat sopranistku EVU URBANOVOU, harfistku JANU BOUŠKOVOU, houslistu JAROSLAVA SVĚCENÉHO, flétnistu JIŘÍHO STIVÍNA, herečku VANDU HYBNEROVOU, soubor MUSICA FLOREA či (nejen) muzikálovou zpěvačku BÁRU BASIKOVOU. V programu zazní také slavná díla světových i českých autorů, mezi jinými Stabat Mater A. Dvořáka, Čtvero ročních dob A. Vivaldiho nebo se můžeme těšit na tematický španělský večer s flamencem a operou Carmen.

Koncerty v roce 2018 se již tradičně budou konat v Šumperku (klášterní kostel), Jeseníku (Kongresový sál PLL), Krnově (Koncertní síň sv. Ducha), Karlově Studánce (hudební hala HL), Bludově (zámek), Králíkách (klášterní kostel na Hedeči), Loučné nad Desnou (kulturní dům), Velkých Losinách (Ruční papírna) a také v Rapotíně (velký sál KKC). Nová místa festivalu nás pozvou do Bruntálu (zámek), Šternberku (bývalý augustiniánský klášter), Račího údolí (Tančírna), Maršíkova (kostel sv. archanděla Michaela) a Konice (zámek).

Od 1. do 17. července 2017 se ve čtrnácti městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem šestnáct koncertů. Záštitu nad festivalem převzal starosta města Šumperka, senátor Mgr. Zdeněk Brož. Také letos přijala patronát nad festivalem Jana Boušková, jedna z nejlepších harfistek světa.

Zahajovací koncert festivalu v neděli 1. července v klášterním kostele v Šumperku nabídne publiku jedno z nejzásadnějších děl A. Dvořáka – Stabat Mater. Ve skladbě pro orchestr, sbor a 4 sólisty se představí sopranistka LUCIE SILKENOVÁ, mezzosopranistka JANA HROCHOVÁ, tenorista JAROSLAV BŘEZINA a basista DANIEL KLÁNSKÝ. Pod taktovkou dirigenta Marka Ivanoviče dále vystoupí KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE a AKADEMICKÝ PĚVECKÝ SBOR ŽEROTÍN.

Koncert v pondělí 2. července nás zavede na nové místo festivalu, kterým je zámek Konice. Jeden z nejtalentovanějších klavíristů MATYÁŠ NOVÁK pro své příznivce připravil program Koncert s překvapením. Do poslední chvíle diváci netuší, jaký bude program.

V úterý 3. července proběhne koncert také na novém festivalovém místě – v Tančírně v Račím údolí u Javorníka. Tento nedávno nově zrekonstruovaný prostor v lesích Rychlebských hor přivítá flétnistku ŽOFII VOKÁLKOVOU a harfistku ZBYŇKU ŠOLCOVOU v programu Hudba královen. Večerem zazní hudba žen skladatelek všech časových období, uvedených v historických souvislostech.

Ve čtvrtek 5. července zavítá festival poprvé ve své historii do Maršíkova. Dřevěný kostelík sv. archanděla Michaela je kulturní památkou s nádhernou akustikou. Na koncertě zde vystoupí koncertní mistr České filharmonie MIROSLAV VILÍMEC a akordeonistka JARMILA VLACHOVÁ. V programu zazní nejen skladby starých mistrů, ale také třeba hudba z filmu Schindlerův seznam.

Na koncertě v pátek 6. července vystoupí patronka festivalu, jedna z nejlepších světových harfistek Jana Boušková. Na zámku v Bruntále, který se stává v letošním roce také novým místem festivalu, se zaposloucháme do ryze českého programu sestaveného z děl J. Suka, A. Dvořáka a B. Smetany.

Festival dále pokračuje koncertem světoznámé české operní divy Evy Urbanové v Jeseníku. V sobotu 7. července se v Kongresovém sále PLL můžeme zaposlouchat do árií z českých i světových oper. V programu nebudou chybět slavné árie kněžny Libuše ze stejnojmenné opery B. Smetany, árie Měsíčku na nebi hlubokém z opery Rusalka A. Dvořáka, těšit se můžeme i na árie z oper G. Verdiho či P. Mascagniho.

Do poutního kostela na Hedeči v Králíkách míří náš festival již tradičně mnoho let. V neděli 8. července zde vystoupí flétnista Jiří Stivín. Ve spolupráci s cembalistou a varhaníkem VÁCLAVEM UHLÍŘEM nabídnou program, který je věnován především skladatelům období baroka – Vivaldimu, Händelovi či Telemannovi.

Ruční papírna ve Velkých Losinách bude dějištěm koncertu v úterý 10. července. Vystoupí smyčcové duo v mezinárodním obsazení – česká violistka JITKA HOSPROVÁ a italský houslista MAURIZIO SCIARRETTA. Své nástroje rozezní ve skladbách J. S. Bacha či B. Martinů.

Následující dva koncerty uvedou na festivalu jednu z nejslavnějších skladeb světových pódií. Čtvero ročních dob italského skladatele A. Vivaldiho zazní v mimořádném provedení houslistky LUCIE SEDLÁKOVÉ HŮLOVÉ a souboru ENSEMBLE LUCIS. Po odmlce se koncerty festivalu vracejí do Loučné nad Desnou, kde koncert proběhne ve středu 11. července v kulturním domě. Následující den ve čtvrtek 12. července nabídneme příznivcům možnost vychutnat si toto jedinečné dílo na nádvoří augustiniánského kláštera ve Šternberku.

Na pátek 13. července je připraven exkluzivní koncert zpěvačky Báry Basikové na zámku v Bludově. Koncert nás provede muzikálem v komorním provedení pouze s klavírem. Součástí koncertu bude také zámecký raut s hlavní hvězdou večera.

Další koncert nás také již tradičně zavede do Karlovy Studánky. V hudební hale Horských lázní vystoupí v sobotu 14. července jeden z největších českých propagátorů klasické vážné hudby, houslista Jaroslav Svěcený. Ve spolupráci s kytaristou MILOSLAVEM KLAUSEM nabídne svým příznivcům skladby houslových virtuosů různých epoch – Gragnaniho, Giulianiho, Paganiniho a dalších.

V neděli 15. července se festival stěhuje do Krnova. V Koncertní síni sv. Ducha se představí vokální soubor ENSEMBLE FRIZZANTE a spolu s ním herečka Vanda Hybnerová. Program koncertu s názvem Poezie ve vokální hudbě nabídne vokální hudbu všech staletí a také básně autorů, jako byli W. Shakespeare nebo R. M. Rilke.

Koncert ve velkém sále KKC v Rapotíně v pondělí 16. července nás zavede do Španělska. Na koncertě s podtitulem 'Španělský večer s Carmen' se představí česká mezzosopranistka EDITA ADLEROVÁ, která nás seznámí s nejznámějšími áriemi opery Carmen, a také soubor LA MAGIA DEL FLAMENCO. Tento soubor se specializuje právě na hudbu flamenca.

Závěrečný koncert v úterý 17. července v klášterním kostele v Šumperku nás přenese do baroka. Barokní noc je název programu, který do Šumperka přiveze jedinečný soubor světového renomé, který se specializuje na hudbu tohoto období, soubor Musica Florea.

Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v obvyklých předprodejích nebo online na webových stránkách festivalu. Pro držitele karet Klubu přátel Klasika Viva nabízíme výrazné slevy ze vstupného. Kompletní informace o festivalu naleznete na www.klasternihudebnislavnosti.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund