inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Tugriki vydávají debutové album a vyrážejí na turné
Publikoval: JO - Čtvrtek, 05.04. 2018 - 08:05:47
Rubrika: Aktuality

Text: Supraphon
Foto: Illah van Oijen

Dorota Barová (Tara Fuki či Aneta Langerová), Ľuboslav Petruška (Chiki liki tu-a, Korben Dallas), Igor 'Ozo' Guttler a Lukáš Fila (oba Korben Dallas) – kvarteto výrazných osobností i skvělých muzikantů a v neposlední řadě také hvězdná sestava nové česko-slovenské superkapely TUGRIKI. Superkapely, která právě debutuje eponymním albem, za nějž sklízí pochvalné ohlasy z řad hudebních znalců z médií a již brzy jej představí také naživo. Stane se tak v rámci česko-slovenského miniturné, jež odstartovalo 4. dubna v Košicích a bude čítat celkem osm koncertů.

Český křest alba proběhne 18. dubna v pražském klubu Jazz Dock, kde se v roli kmotry představí Aneta Langerová. Slovenský křest je pak v plánu 21. dubna v bratislavské Nové Cvernovce, kde společně s Tugriki album pokřtí frontman Korben Dallas Juraj Benetin.

„Zažíváme pocity ženy, která zjistí, že je těhotná, až když je v šestém měsíci těhotenství. Je to radost, překvapení, dojetí i pocit, že se to všechno seběhlo nějak rychle," komentuje nová superkapela své aktuální rozpoložení a poukazuje mimo jiné na fakt, jak rychle a přirozeně vlastně celý projekt vznikl. Vždyť od momentu, kdy se Tugriki poprvé sešli společně ve studiu, uběhl jen necelý půlrok.

Nadšení, sympatická přirozenost a jistá lehkomyslnost, hravost, radost z hudby i tvůrčího procesu jsou ostatně jedním ze signifikantních znaků nahrávky, která by rozhodně neměla uniknout fanouškům sofistikované alternativy a zajímavých žánrových přesahů.

A – jak napovídají následující slova členů – typické jsou i pro samotnou prezentaci Tugriki. „I s plánováním jsme na tom podobně jako žena, která zjistila, že je těhotná, až v šestém měsíci. Jméno jsme už vybrat stihli. Máme hrubý plán, kde budeme spát a kdy proběhne křest. Ale vše ostatní je otevřené. Velmi se těšíme na turné a na zpětnou vazbu na album. Tyto dvě věci v mnohém napoví, co dalšího pro nás mají sudičky v plánu."

Co je naopak už nyní naprosto jasné, je skutečnost, že Tugriki odehrají během dubna a května osm koncertů napříč Slovenskem a Českou republikou (kompletní výčet všech zastávek najdete níže nebo na oficiálním facebookovém profilu www.facebook.com/tugriki). Základem koncertního setlistu bude desítka písní z debutu včetně úvodních dvou singlů Sama a V kuchyni, které se dočkaly i netradičních videoklipů sestříhaných ze záběrů ze starých filmů. Podívejte se zde: www.youtube.com/watch?v=X5Um29IB19g a zde:
www.youtube.com/watch?v=7Zc2ppzOlrI

„Zazní ale také pár coverů skladeb našich domovských kapel. Snažili jsme se najít takové, které nejsou tolik oposlouchané a v Tugriki by mohly najít svůj adoptivní domov," prozrazují Tugriki a k samotnému výběru koncertních zastávek dodávají: „Naše kapela má až čtyři domovská města – Prahu, Bratislavu, Banskou Bystrici a Prešov. A hrát doma je vždy něčím zvláštní. V Košicích, kde proběhne první koncert celého turné, zase absolvujeme světovou premiéru, což bude též nezapomenutelné. Těšíme se ale na každý z koncertů, vybírali jsme místa, kde se cítíme dobře."

Tugriki – Tour 2018:
04. 04. – Košice, Tabačka
05. 04. – Prešov, Christiania
18. 04. – Praha, Jazz Dock
19. 04. – Ostrava, Parník
20. 04. – Banská Bystrica, Záhrada, Centrum nezávislé kultury
21. 04. – Bratislava, Nová Cvernovka
09. 05. – Brezno, Bombura
10. 05. – Brno, Kabinet múz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund