ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

MetalGate Records uvádí: Awrizis – Dreadful Reflection
Publikoval: JO - Čtvrtek, 05.04. 2018 - 08:00:33
Rubrika: Aktuality

Text: MetalGate

Trvalo to pět let. Pět let, pokud nepočítáme splitko se spřízněnými Desire For Sorrow, jež vyšlo v roce 2016. Nyní je ale čekání u konce. Zbrusu nová deska hybridmetalových AWRIZIS je totiž oficiálně venku a my můžeme prohlásit, že čekání na ni se rozhodně vyplatilo! Dreadful Reflection je totiž vymazleným počinem, který vás na ploše deseti songů provede různými extrémně metalovými zákoutími, napumpuje vám pořádnou porci energie do žil a především předvede, že ta hlavní věc, o kterou zde jde, je svoboda.

Láska ke svobodě se na Dreadful Reflection projevuje v každé notě, v každém jednotlivém aspektu desky jako takové. Nejde jen o to, že všechny písně mají navzájem odlišnou atmosféru a náboj, a de facto tak představují každá jiný žánr. Omezení se zde totiž nekladou ani v oblasti vizuální nebo textové, což jen potvrzuje fakt, jak moc je pro hlavního skladatele a kapelníka Marka 'Frodyse' Pytlika svoboda uměleckého vyjádření podstatná.

Jestliže stěžejním myšlenkovým pilířem celého alba je právě svoboda, pak hlavním skladatelským záměrem bylo posluchači nabídnout co možná nejvíc energie. Během nahrávání v jablunkovském GM studiu pod dohledem Martina Roženka (alias Prcka) se zvláštní důraz kladl zejména na syrový zvuk kytar. A aby té energie opravdu nebylo málo, tak náhodě nebyla ponechána ani vokální stránka věci. K hlavnímu vokalistovi Frodysovi se tak přidávají hned tři pěvecká esa naší scény – Chymus (Isacaarum, Antigod), Bilos (Malignant Tumour) a Bruno (Krabathor, Hypnos).

A jedna zajímavost závěrem – věděli jste, že skládání materiálu pro novou desku Awrizis bylo pro 'Frodyse' určitou terapií? Dreadful Reflection je tak jeho nejosobnější výpovědí dosud. A jak sám 'Frodys' říká: „Možná i to je důvod, proč je ta deska tak divná." Ostatně, posuďte sami, jelikož na e-zinu MarastMusic je pro vás připraven exkluzivní stream celé desky!

Nuže, nyní již bude jen na vás, jakými příměry desku označíte. My věříme, že jen těmi pozitivními. Dreadful Reflection vychází ve formátu digibook a k dostání je na MetalGate e-shopu. Nenechte si ujít ani její křest, který proběhne 7. dubna v ostravském Barráku ve společnosti DESIRE FOR SORROW, MEAN MESSIAH, DILIGENCE, DOGMA INC. a PURNAMA. Bude to pekelná akce!

Související odkazy:
www.metalgate.cz
www.facebook.com/AWRIZIS
www.marastmusic.com/Streaming/Streamujeme-novou-desku-AWRIZIS-Dreadful-Reflection


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund