inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

ReGen – Člověk-Omyl
Publikoval: JO - Čtvrtek, 08.02. 2018 - 21:23:01
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Zdenek Svoboda
Foto: archiv skupiny

Člověk-Omyl – pod tímto názvem se skrývá nová deska mladé hardrockové skupiny REGEN z Lanškrouna. Tato, dá se říct studentská, kapela má za necelé 4 roky působnosti na kontě již třetí CD. O novém albu a kapele jsme si popovídali se zpěvákem a kytaristou MÁROU alias 'Rock Démonem'.

Ahoj, píšu hardrocková, ale začátky byly v trochu jiném stylu. I ten rok vzniku byl trochu jinak. Jestli se nepletu, v roce 2014 jen začala nová, trochu jiná kapitola kapely.
Ahoj, začátky byly opravdu zcela jinačí. Začínali jsme jako kytarové Duo ReGen hrající folk. S tímto stylem jsme jezdili po Portách. Později jsem přesvědčil svého spolužáka, aby si nechal narůst háro a koupil basovku s tím, že ho na ni naučím a bude hrát s námi; tím vzniklo Trio ReGen. To už se trochu hudba změnila na folk rock. Nechal jsem si vyrobit cajon, což je taková krabice hrající jako základ bicí soupravy, to byl rok 2013. V tomto roce jsme se stali finalisty folkové soutěže Brána a také jsme zabodovali na celorepublikové soutěži Porta, kde jsme na Konopišti vyhráli 3. místo. Pak přišel rok 2014 a my si vyhmátli bubeníka 'Cvrkyho', díky kterému jsem se mohl věnovat naplno elektrické kytaře a skladby víc 'zrockovět'. Chvíli nato jsme se vyvinuli v rockovou kapelu, jak má být, kterou se však snažím držet ve stylu 60.–70. let, protože dnešní moderní rock je pro mě moc jednotvárný. Rozloučení s folkovým a folkrockovým stylem jsme uspořádali v Lanškrouně na speciálním koncertě rozděleném na tři části: první část jsme odehráli skladby z dob Dua ReGen, druhou část z Tria ReGen a nakonec třetí část rokeeeeec.

Za těch pár let se několik lidí vystřídalo, tak jak to bylo za ty roky se sestavou a jaká je současná?
Pokud budu již brát rockovou sestavu, tak za roky 2014–2016 u nás na basovku hrál již zmíněný můj spolužák 'pan Heger' (on a já si vykáme už od prváku na škole, kde jsme se tímto 'vysmívali' učitelům, kteří nám pořád vykali... vykání s 'panem Hegerem' provozujeme dodnes, už jsme si prostě na to zvykli a není cesty zpět). Po odchodu 'pana Hegera' jsme našli náhradu, 'Stejskyho' z kapely Halfmoon, která se na rok zastavila, a díky tomu 'Stejsky' nabídku k nám přijal... ovšem do té doby, než se jeho kapela zase dá dohromady, což se již děje, takže se 'Stejsky' věnuje svému projektu a my hledáme znovu baskytaristu. Pár kandidátů máme, přesto se k nám můžou hlásit další zájemci. Do této chvíle je tedy pevná sestava ReGenu: Ivo Polášek, David 'Cvrky' Cvrkal a já.

Za ty 4 roky se můžete chlubit ledasčím, třeba s kým jste si už úspěšně zahráli a podobně.
Chlubit se můžeme například společnými koncerty s českými hudebními velikány, jako jsou Citron, Aleš Brichta, Limetal, Komunál, Doctor Victor, Eufory, Vilda Čok... Měli jsme také tu čest zazpívat si duet s Ondrou Markem z kapely Roxor. Také jsme velmi rádi za podporu Davida Boštíka z kapely Alžběta, který s námi někdy vystupuje se svojí 'divadelní' show.

Napadá mne otázka, před jakým největším publikem jste si zahráli?
Největší publikum se mi zdá, že bylo asi na Lanškrounské kopě, kde jsme si zahráli předminulý ročník v hlavním čase. Tam se na nás dívaly a jásaly asi 2000 lidí.

V loňském roce proběhla nějaká charitativní akce.
Ano. Hlavním pořadatelem byl Jirka 'Hugo' Hučko a naše kapela mu s akcí pomáhala, jak jen to šlo. Výdělek byl věnován na pomoc vážně nemocným dětem.

Na konto vám přibyla třetí deska, ale řekněme si něco o těch předcházejících dvou.
Inu, první desku bych nebral až tak vážně. Šlo o asi 20 kusů, které jsme si vytvořili sami. Skladby na ní byly 'živáky' z různých koncertů, které jsme za ten rok odehráli. První studiové album V hlavě hluk bychom měli raději nazývat jako demo album. Byli jsme nezkušení 'studioví' hráči, kteří najednou měli nahrávat podle metronomu. No, nedopadlo to nejlíp, přesto nás to hodně naučilo, a tak jsme věděli, jaké úsilí musíme dát do profi alba. A věříme, že ta práce na tom se zdařila.

Co mi má říct název Člověk-Omyl, když na vašem playlistu najdu skladbu Země-Omyl?
Název Země-Omyl je směrován na ty lidi, kteří za jakékoliv chyby či problémy viní vše kolem sebe. Zatímco Člověk-Omyl je pro ty, kteří vidí pravou skutečnost a nebojí se ji přiznat. Zkrátka každý si v tom najde pravý název dle svého obrazu. Snad jsem to napsal nějak srozumitelně, pokud ne, omlouvám se. (smích)

Kolik písní je na novém albu a kdo je autorem hudby a textů?
Na albu najdeš 10 skladeb, jejichž autorem jsem já... samozřejmě v hudbě si každý tak nějak sám vymyslel svoje party, abych nekřivdil kolegům. (smích)

Kde jste točili a kdo je autorem návrhu obalu?
Album jsme natáčeli ve Wave Design Studios, to vlastní sympaťák Milan Roller, který svoji práci zvládl na jedničku s hvězdičkou. Návrh alba jsem pak vytvořil já spolu s Ivošem Poláškem a konečný vzhled nám udělal Mikuláš Kratochvíl.

Ke každé desce dnes už patří i křest. Už se něco rýsuje? Termín, hosté?
Určitě plánujeme křest, protože když si ho zasloužila naše předchozí deska, tak tahle si ho zaslouží o to víc. Termín a hosté jsou zatím v jednání.

Tři desky, i když jedna live, to nějakou korunu stojí. Na to se dá v Lanškrouně vydělat hraním, nebo je to jako všude – něco sponzoři něco úspory apod.?
Desku V hlavě hluk jsme nahráli za peníze, které jsme získali hraním. U desky Člověk-Omyl jsme věděli, že chceme něco na úrovni a to něco stojí, takže s touto deskou nám z velké části pomohli sponzoři a také město Lanškroun.

Proslýchá se, že by měl byt i videoklip. Už máte vybranou píseň?
Ano, přípravy jsou v plném proudu. Videoklip se bude dělat na skladbu Lovci čarodějnic.

Takže se zaklepe prasátkem, a klip bude na REBELu?
No, to ještě uvidíme. Samozřejmě bychom byli rádi. (úsměv)

Kde vás můžou fanoušci v nejbližší době vidět?
Nejbližší koncert nás čeká 31. března, zahrajeme v Hradci Králové v klubu Prorock / U Jonáše od 19.00 hod.

Nezadržitelně se blíží sezona festivalů. Co ReGen a festivaly?
Abych se přiznal, zatím stále obvoláváme různá místa. Máme trochu honičku s tím, že řešíme křest alba, videoklip, baskytaristu, ale na koncerty také nemůžeme zapomínat.

Nějaký vzkaz, moudro, motto závěrem?
Máte-li nějaký sen, běžte za ním co nejrychleji a nečekejte na ty, kteří chtějí jít s vámi, ale přitom 'mají' na vše času dost.

Ahoj, a díky za rozhovor. Ozzy s vámi.
Měj se a taky díky. Nechť nad tebou Dio bdí.

www.bandzone.cz/regen


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund