inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Vydavatelství Animal Music získalo všech pět nominací v hudebních Cenách Anděl
Publikoval: JO - Úterý, 06.02. 2018 - 23:53:06
Rubrika: Aktuality

Text: 2 Media

V roce 2017 oslavilo hudební vydavatelství Animal Music, které se věnuje převážně jazzu a příbuzným žánrům, deset let od založení a svůj katalog rozšířilo o devět novinek. V právě vyhlášených nominacích na Ceny Anděl za rok 2017 obsadily tituly vydané Animal Music všech pět míst v kategorii 'Jazz'. Tituly vydávané Animal Music získávají žánrového jazzového Anděla nepřetržitě již od roku 2007, tedy od založení vydavatelství, a nejinak tomu bude i letos.

Hlasující rozhodnou mezi albem Eearly Music kontrabasisty JAROMÍRA HONZÁKA, který je již čtyřnásobným nositelem Anděla, albem Life And Happiness Of Julian Tuwim trumpetistky ŠTĚPÁNKY BALCAROVÉ, albem Země, které natočil saxofonista LUBOŠ SOUKUP se svým kvartetem a světoznámým kytaristou Lionelem Louekem (přičemž oba jmenovaní – Balcarová i Soukup – již získali Anděla dvakrát jako členové formací Inner Spaces a Concept Art Orchestra), albem Bethlehem klavíristky BEATY HLAVENKOVÉ, nositelky Anděla za rok 2013, a albem Invisible Faces kontrabasisty TOMÁŠE LIŠKY, volně navazujícím na jeho album Invisible World, nominované na cenu Anděl v roce 2009. Ceny Anděl za rok 2017 budou předány 20. března 2018 ve Foru Karlín, a to poprvé v základních i žánrových kategoriích zároveň.

„V roce 2017 jsme výrazně přesáhli náš roční průměr a k desetiletému výročí vydavatelství jsme si nadělili devět alb. Myslím si, že jsme také měli štěstí na samé skvělé projekty, o čemž svědčí obsazení všech nominačních pozic na Ceny Anděl v jazzové kategorii a fakt, že mimo nominace zůstala tak skvělá alba, jako trio Oskar Török – Vít Křišťan – Jiří Slavík, výroční album Organic Quartetu vedeného Ondřejem Pivcem nebo v mezinárodním obsazení natočené skvělé album saxofonisty Rostislava Fraše. Jsem velmi vděčen 'svým' hudebníkům, že svěřují Animal Music svou krásnou hudbu, a Ministerstvu kultury a pražskému magistrátu za každoroční dotační podporu, bez níž by nebyly aktivity Animal Music vůbec možné," říká zakladatel a majitel vydavatelství Petr Ostrouchov.

Vydavatelství Animal Music, jehož katalog nyní čítá již 67 titulů, oslavilo desetileté výročí ještě jedním způsobem: koncem roku 2017 byly na adrese www.animalmusic.cz spuštěny nové webové stránky s novým e-shopem, v němž je k dispozici celý katalog Animal Music nejen k objednávání ve fyzické podobě (CD, vinyl), ale též ke stažení v podobě MP3 a nově i v podobě souborů WAV v nejvyšším dostupném rozlišení bez komprese. „Jsem přesvědčen, že fanoušci jazzu dávají přednost kvalitě poslechu, a nezkomprimovaná hudba, kterou nově nabízíme ke stažení, jim udělá radost," dodává Petr Ostrouchov.

Kontakty a odkazy:
info@animalmusic.cz
www.animalmusic.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund