ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Czech Music Crossroads 2018 opět hledají originální hudební projekty
Publikoval: JO - Středa, 31.01. 2018 - 23:02:41
Rubrika: Aktuality

Text: Anna Mašátová

Již popáté se v létě do Ostravy sjedou hudební profesionálové a umělci, aby objevovali nové talenty z České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska, zúčastnili se workshopů, panelových diskusí nebo osobních konzultací. Hudební konference a přehlídka Czech Music Crossroads, která proběhne 16. a 17. července 2018 v industriálních Dolních Vítkovicích, znovu vyzývá muzikanty k přihlášení svých projektů na showcase. Chystá však také novinky. Těšit se můžete na speciální hudební hosty, panel věnovaný elektronické hudbě i hostující zemi Srbsko.

„Open call, výzva k přihlášení hudebníků na přehlídku, měl v loňském roce obrovský úspěch, přihlásilo se na sto padesát uskupení. Vynikající zpětnou vazbu jsme získali od účastníků seminářů a diskusí, přímo na místě vzniklo mnoho přetrvávajících přátelských i profesních propojení. To nás nesmírně těší a již teď s napětím očekáváme ohlasy na novinky, např. Electronic Mission, tedy rozšíření záběru Czech Music Crossroads na elektronickou hudbu," říká ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová. 

Odborná porota tzv. 'sedmi statečných' ve složení Tomáš Katschner, Beata Hlavenková, Petr Dorůžka, Márton Náray, Zlata Holušová, Michal Schmidt a Milan Tesař vybere z otevřené výzvy tři projekty z oblasti world music, folku, jazzu nebo nové akustické hudby (bez ohledu na vydaná alba nebo délku profesionální praxe), které budou na Czech Music Crossroads zastupovat Českou republiku. Během showcase koncertů se dále představí maďarská, slovenská a polská uskupení. Letos poprvé se program rozšíří o další dvě kategorie. V té první, nazvané Česká diaspora, bude dána příležitost umělcům z celého světa s českými kořeny, jejichž tvorba tyto kořeny dále rozvíjí. Ve druhé, nově přidané kategorii, bude poskytnut prostor další zemi se zvláště bohatou hudební scénou. Tou letošní se stane Srbsko.

Aftermovie 2017 – www.youtube.com/watch?v=f3sEqzKkr3I

Své přihlášky na showcase pošlete do 28. února 2018 na e-mailovou adresu
bands.crossroads@colours.cz. Přihláška musí obsahovat: tři skladby ve formátu MP3 či WAV nebo odkaz na online playlist, krátký profil, kontakt, odkazy na web, YouTube nebo Bandcamp. Jména vybraných uskupení budou oznámena během měsíce března.

Czech Music Crossroads mě velmi nadchly. Myslím, že propojování lidí z různých koutů zeměkoule zaobírající se, byť na různých postech, tím samým je velice užitečná věc. Semináře, workshopy, koncerty zajímavých kapel – prostě krása," říká o akci hudební producent, muzikant a zvukař Milan Cimfe. Czech Music Crossroads dále přivítají mezinárodní i české odborníky, hudebníky, významné producenty, zvukaře i hudební žurnalisty. Účastníci na pódiu i pod ním tak mají jedinečnou možnost k získání osobních rad a kontaktů z celého světa.

Související odkazy:
www.crossroadsmusic.cz/czech
www.facebook.com/czech.music.crossroads


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund