inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Rhino Bucket společně s Black Bull koncem ledna ve Vagonu
Publikoval: JO - Středa, 10.01. 2018 - 21:14:54
Rubrika: Aktuality

Text: Zdeněk Stejskal

RHINO BUCKET je hardrocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia. Zjednodušeně se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Kromě toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z nejoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku.

Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (baskytara) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangeleských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machine a mnoha dalšími. V roce 1989 podepsali smlouvu s Warner Brothers, kteří vydali jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-Warrior).

Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terrym Manningem (produkoval alba Led Zeppelin, ZZ Top aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayne's World. V roce 1993 se ke skupině připojil bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydali třetí album Pain. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu.

Po experimentování v různých hudebních projektech se Rhino Bucket opět spojiliv roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse ujal Brian 'Damage' Forsythe ze skupiny Kix. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen – Blood, Sweat & Beers. Skupina se opět stala pevnou součástí losangeleské hardrockové scény.

V dubnu 2006 vydávají novinku And Then It Got Ugly a vyrážejí na turné se spřátelenými Broken Teeth, The Supersuckers a Kix. V roce 2007 přichází vydání dvou nových alb Pain & Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrací Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydávají Rhino Bucket album The Hardest Town a nahrávají také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickeym Rourkem. Rok 2010 tráví na turné po USA a Evropě a vydávají také další řadové album Whoʼs Got Mine? O dva roky později přicházejí s živákem Sunrise On Sunset Blvd. a v loňském roce s dlouho očekávanou novinkou – The Last Real Rock N' Roll.

Skupina se k nám vrací se svou šílenou rock'n'rollovou jízdou téměř přesně po pěti letech. Vystoupí přímo v centru Prahy – v legendárním klubu Vagon, umístěném v paláci Metro na Národní třídě. Celý večer otevírá tuzemská divoká parta BLACK BULL v čele s charismatickou zpěvačkou Luckou Roubíčkovou – takže záruka parádního nedělního večírku.

Aktuální sestava Rhino Bucket:
Georg Dolivo – kytara, zpěv
Brian 'Damage' Forsythe – kytara (ex-Kix)
Reeve Downes – baskytara
Dave DuCey – bicí (ex-WWIII, Warrior)

Videa:
www.youtube.com/watch?v=brKzBs6zDXc
www.youtube.com/watch?v=ym_NDyiUeiE

Rhino Bucket (USA), Black Bull – Praha, klub Vagon – 28. 01. 2018

Předprodej v síti Ticketpro za 350 Kč nebo přímo na místě v den koncertu za 400 Kč.

FB událost – www.facebook.com/events/216155582246070

Související odkazy:
www.rhinobucket.com
www.blackbullrock.cz
www.vagon.cz
www.myguitarstraps.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund