Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

V MeetFactory si v únoru zahrají The Charlatans
Publikoval: JO - Pátek, 05.01. 2018 - 11:00:46
Rubrika: Aktuality

Text: D-Smack-U Promotion

THE CHARLATANS dosáhli vyššího stupně grácie. Dvacet sedm let po vydání prvního alba Some Friendly, které dosáhlo prvního místa britské hitparády, znějí pořád svěže a jejich kariéra září jak slunce na nebi. Se svým loňským albem Different Days přicházejí s hudbou, která překresluje jejich hudební mapy, jako nikdy předtím jsou si jistí svou kolektivní identitou, tím, kdo jako kapela vlastně jsou. The Charlatans se pražskému obecenstvu představí 21. února v klubu MeetFactory. Vstupenky za 690 Kč + poplatky na www.GoOut.cz, v Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu za 790 Kč.

Jejich vývoj má v britském rocku jen málo paralel a vydáním skvělého třináctého studiového alba Different Days jen potvrzují, že stále hledí kupředu. Frontman Tim Burgess na novém albu v jedné optimistické písni nazvané There Will Be Chances zpívá: „Odešel jsem, když jsem myslel na minulost, na místo, které miluji, ale do kterého se nemůžu vracet – všechno je v přítomnosti." Poslech desky Different Days vás naplní pocitem, že je vše optimistické, a to v době, kdy se politická situace ve světě dramaticky změnila.

Kapelu tvoří čtyřčlenné jádro – Burgess, baskytarista Martin Blunt, kytarista Mark Collins a hráč na klávesy Tony Rogers, ale na novou desku si přizvali celou řadu přátel. V roce 2013 zemřel zakládající člen skupiny, bubeník Jon Brookes, proto bylo důležité najít důstojnou náhradu. Někdejší člen Verve, bubeník Pete Salisbury, se tohoto úkolu zhostil se ctí.

Kromě Petea Salisburyho se k nim ve svém studiu v Berlíně přidal v písni Not Forgotten Anton Newcombe z Brian Jonestown Massacre, následoval Johnny Marr, který přispěl ke třem skladbám včetně majestátní Plastic Machinery, Stephen Morris, bubeník New Order a kdysi i Joy Division, si nejdřív zabubnoval ve skladbě Modern Nature, ale nakonec nahrál se skupinou sedm věcí. A další hvězdní hosté následovali – kytarista a zpěvák Paul Weller v expanzivní chicagské soulové závěrečné skladbě alba Spinning Out, dále na bonga člen ACR Donald Johnson a jeho bratr Derrick na baskytaru ve skladbě Over Again a v titulní skladbě zpěvačka Sharon Horgan.

Jejich předešlé album Modern Nature si vysloužilo nadšené recenze, dosáhlo jako jejich osmé album Top Ten a snad i díky této desce The Charlatans získali ocenění časopisu Q za celoživotní přínos.

Více info:
www.thecharlatans.net
www.facebook.com/thecharlatans
www.meetfactory.cz
www.facebook.com/meetfactory
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.goout.net/cs/listky/the-charlatans/dftb


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund