inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Steel Heaven – Ocelové nebe
Publikoval: JO - Úterý, 02.01. 2018 - 18:47:37
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Zdenek Svoboda
Foto: archiv skupiny

Nymburská powermetalová pětice STEEL HEAVEN přichází s novým mini CD a před nedávnem se pochlubila nejen novým videoklipem Flying With Angels (nasazen v aktuálním kole Video Shockparády), ale i novou zpěvačkou Violou Richterovou.

Hledání zpěváka je u konce, i když s jiným výsledkem, než s jakým jste asi počítali.
Ano, původně jsme hledali zpěváka, ale když jsme našli inzerát Violy, která hledala kapelu, řekli jsme si, proč vlastně ne zpěvačku! Rozhodující pro nás bylo nadšení pro věc, profi přístup i zajímavá barva hlasu, a to Viola splnila víc než na 100 %.

Pro neznalé bychom měli trochu představit novou frontwoman kapely, potažmo i celou aktuální sestavu.
Naše zpěvačka je Viola Richterová, která má za sebou už bohaté hudební zkušenosti. Kromě kapel zpívala například v muzikálu Fantom opery a teď ji můžete vídat v dalším světovém muzikálu Ples upírů. Myslíme, že naše hudba s jejím hlasem funguje skvěle dohromady a je to začátek nové, snad ještě lepší éry. Jinak sestava zůstává – kapelník Martin Čopák skládá songy a hraje na kytaru, Richard Kaloč hraje na druhou kytaru a společně s Violou tvoří texty. S baskytarou kouzlí Leoš 'Doktor' Karas a za bicími uvidíte Martina 'Bóďu' Růžka.

Se změnou za mikrofonem nepřichází jen změna stylu, ale i změna jazyka, ve kterém budete interpretovat své písně. Popravdě jsem trochu na rozpacích s českou kapelou zpívající anglicky. Ale pokud hlavní záběr vystoupení bude v cizině, tak to i chápu.
Doteď jsme některé songy měli v češtině a některé v angličtině. Teď to chceme sjednotit a rozhodli jsme se všechny songy předělat do angličtiny a dál už tak tvořit. Hlavní záběr vystoupení určitě dál zůstává tady v Čechách, ale power metalu angličtina sluší a k našim písním se hodí, obzvlášť v nových aranžích s Violiným zpěvem. Navíc opravdu máme do budoucna velké plány a chceme udělat turné třeba v severských zemích.

Vytvořili jste nový repertoár, nebo nějaký starší song přežil?
Přežily všechny naše songy, byla by škoda je zahodit. Jen ženský vysoký hlas si žádá trochu jiné pojetí, a tak se některým písním upravila melodie zpěvu, někde zůstává a mění se třeba jen text do angličtiny. Pokud se fanouškům bude stýskat po nějaké písni v původním pojetí, můžou si ji pustit, ale naživo už uslyší nové aranže, které jsou ale podle nás ještě o dost lepší.

Nahráli jste novy promo singl. S vydáním singlu jste souběžně vytvořili i videoklip. Můžete nám k němu něco říct?
Píseň Flying With Angels je o horolezcích a o smrti v horách. Není ale depresivní, protože, jak už název napovídá – člověk po smrti létá s anděly a má se nad horami snad dobře. Je věnovaná naší kamarádce, která v horách zahynula. Klip jsme se rozhodli natočit v horách a vybrali jsme Adršpašsko-teplické skály. V klipu jsou nádherně vidět hory a kytarista musel hrát v asi stometrové výšce na trčící hoře. Měli jsme o něj hrozný strach, protože v té výšce je jen malý plácek na stání a není se kde držet. Navíc foukalo a měl co dělat, aby mu neulítla kytara. Natáčení bylo celé takové dobrodružné. Měli jsme půjčeného vlka, který nejdřív nechtěl spolupracovat, a režisér si kvůli tomu, aby ho rozdováděl, natrhl sval na noze. Také jsme málem platili pokutu 50 tisíc, protože jsme překročili nějaký limit hluku v chráněné oblasti. Naštěstí jsme to ukecali a pak už byli potichu. Další nepříjemností byla samozřejmě zima – chlapi to ještě zvládali, ale zpěvačka i herečka se obě celou dobu klepaly jen v šatičkách. Pak je tam také scéna ve vodě, kdy herci museli polonazí skočit do vodopádu. Nemohli jsme se na chudáky ani koukat, jak byli promrzlí.

Výsledek ale určitě stojí za to. Singl a klip jsou venku, takže kdy bude první vystoupení?
Zatím jsme pořád ve fázi, kdy pracujeme na sonzích, upravujeme melodie, texty i vokály tak, aby to v nové sestavě bylo co nejlepší. Nabídky na hraní se nám ale už hrnou, tak doufáme, že co nejdříve vyjdeme na pódia. Fanoušci se samozřejmě všechno včas dozvědí na Facebooku, Instagramu nebo Bandzone.

Vše je čerstvé, a tak je možná trochu předčasné ptát se na plnohodnotné CD.
CD máme rozhodně v plánu. Klip nám ukázal, že naše hudba se lidem líbí a na CD se nás jich už spousta ptá. Plánujeme v brzké době spustit kampaň na Startovači a formou crowdfundingu se pokusit vybrat na natáčení peníze. Není to totiž vůbec levná záležitost a budeme potřebovat pomoc fanoušků.

Jaký je tedy plán na letošní rok?
Naše plány na nový rok jsou tedy jasné – dodělat repertoár, dát dohromady peníze na CD, vydat ho a hrát koncerty!

Tradičně závěrem nějaký vzkaz, heslo pro fans?
Přejeme všem našim fanouškům, ať mají skvělý rok plný dobré hudby. Vzkazy ani moudra rozdávat nechceme, ale v písničce Flying With Angels je na konci taková latinská pasáž. Zpívá se v ní, že „...ze země ke hvězdám není lehká cesta". Tak to by třeba mohlo být takové motto, že pokud chce člověk dosáhnout odměny, musí předtím makat.

Díky za rozhovor a brzy na koncertě ahoj.
Děkujeme všem za přízeň a ať se daří!

www.bandzone.cz/steelheaven


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund