ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

7th Doors – Garážovka jen tak pro radost
Publikoval: JO - Pátek, 29.12. 2017 - 23:50:15
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Asi každá začínající kapela si prožila své 'garážové' období, ovšem nebývá zvykem, aby se zpět do garáže vrátili muzikanti, kteří už mají leccos za sebou. A přesně takovou kapelou se před nedávnem stala jablunkovská metalové formace 7TH DOORS, která i samotný název přizpůsobila svému aktuálnímu působišti – garáži s číslem 7.

Vznik projektu má na svědomí kytarista a zpěvák Vitass Niedoba, v poslední době známý z kapel Elementa či S.T.S, dříve také Suffer Age, Motor nebo projektu Free. Ten se na sklonku roku 2015 rozhodl společně s bubeníkem Jiřím Motykou a baskytaristou Petrem Ruckim dát dohromady seskupení srdcařů, kteří si jen tak pro radost, a vlastně tak trochu i skryti před okolním světem, společně rádi zajamují. Po nějakém čase se k trojici přidali i druhý kytarista Robert Jalowiczor (Alkehol Revival) a Vitassův kolega z Elementy – klávesista Marek Klimas. Tím vlastně byla dána první a vlastně zatím jediná sestava 7th Doors, která, přestože měla jen jediný cíl – útěk z reality běžného života –, začala uvažovat i nad tím, že by se to mohlo časem přece jen někam posunout.

Začaly se tvořit vlastní songy (momentálně je mají 'na skladě' čtyři a pátý je ve fázi rozpracování) a před nedávnem pootevřeli vrata s číslem 7 i světu v podobě prvního videoklipu, jenž nese název stejný jako samotná kapela, tedy 7th Doors. O zvukové a obrazové zpracování se postaral fotograf Jan Pilch a klip samotný se natáčel, samozřejmě jak jinak než ve zmiňované garáži. Podívat se na něj můžete níže.

A plány na představení se širší veřejnosti budou pokračovat i v nadcházejícím roce. Jak prozradil kapelník Vitass, uvažují nad možností, že by přece jen vykoukli z garáže ještě víc, a proto spřádají plány na nějaké první hraní před publikem. Zatím ještě není jisté kde a kdy, ale jak říká Vitass, musí to zůstat pořád u toho hraní srdcem a pro radost, byť by to bylo jen pro pár nejbližších fanoušků, kteří si jejich muziku opravdově vychutnají. 7th Doors nejsou a nebudou nikdy metal stars, to je prostě jejich cesta!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund