inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Honza Křížek načíná zbrusu novou kapitolu své kariéry sólovým debutem
Publikoval: JO - Čtvrtek, 02.11. 2017 - 17:45:45
Rubrika: Aktuality

Text: Supraphon
Foto: Jakub Jelen

HONZA KŘÍŽEK, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby (mj. Zlatý muž z Ria nebo Cirk La Putyka), se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se sólovou autorskou tvorbou. Album pojmenované jednoduše Honza Křížek vyjde 10. listopadu u Supraphonu a uvádí jej lyric video ke skladbě Protiklad, pod nímž je – stejně jako pod celým grafickým konceptem alba – podepsán dvorní grafik renomovaného souboru Cirk La Putyka Martin Sršeň. Podívejte se zde:
www.youtube.com/watch?v=bZMARTJP1NE

„Od chvíle, kdy jsem písničku Protiklad složil, setkává se s velice pozitivními reakcemi. Je to první věc, kterou jsem napsal vyloženě s touhou vykročit k veselejším zítřkům. Zároveň je pro mě, řekl bych, charakteristická ve smyslu pozitivní energie, kterou nese hudba, a pokusu o jistou sebereflexi sebe sama, a to odlehčenou, vtipnou formou. Jednoduše řečeno, chtěl jsem už jednou provždy zatočit s tím přiblblým soudcem, který mě neustále tepal a dokola nutil přehrabovat staré prádlo," komentuje Křížek aktuální ochutnávku ze svého sólového debutu.

Křížek jej kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla (Mean Messiah), který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s coververzí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není Honza podepsán coby autor.

Zbývající jedenáctka skladeb představuje bývalého člena Koller bandu a dlouholetého spoluhráče Ivana Krále jako svébytného tvůrce, jehož hlavní doménou je chytrý pop-rock, ale nebojí se zakoketovat si s punk rockem či elektronikou.

„V mých písničkách se odráží pelmel hudby, kterou miluju a která ovlivnila můj dosavadní muzikantský život. Od melodických poloh před crossover stylů až k vypjatým tvrdě rockovým pasážím. A zároveň jsem si splnil sen, moct si svou desku sám nahrát a nazpívat," říká Honza Křížek a dodává: „Jsou na ní písničky jak veselé, tak i ty o tom, že někoho zraníš, nebo naopak někoho nového najdeš."

I přes svůj žánrový rozptyl je Křížkův sólový debut ucelenou a sebevědomou výpovědí umělce, jenž bezesporu patří mezi jednu z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény a dokazuje, že má co říct.

Že do toho jde takříkajíc po hlavě, ostatně potvrzuje i do detailu vychytaná vizuální stránka celého projektu. Na starosti ji má Rostislav Novák ml., herec a principál Cirk La Putyka, a podobně jako v případě hudby samotné Honzu představí – ať už prostřednictvím obalu a bookletu alba, či chystaných videoklipů – v mnoha polohách, z nichž ani jednu rozhodně není radno nechat bez povšimnutí.

Symbolicky v roce, kdy Walk Choc Ice slaví 25 let existence zcela exkluzivním koncertem v pražském Paláci Akropolis (13. 11. 2017), tak Honza Křížek načíná se vším všudy zbrusu novou kapitolu své hudební kariéry. Kapitolu sólové autorské tvorby, jejíž první zhusta popsané stránky máte možnost právě teď rozečíst a těšit se na další napínavé pokračování v podobě jeho akustických sólových vystoupení nebo energických a výbušných koncertních show, které Honza na příští rok chystá spolu se svou novou doprovodnou kapelou!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund