ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Letenské sady praskaly ve švech díky devátému ročníku festivalu Kašpárkohraní
Publikoval: JO - Sobota, 17.06. 2017 - 15:51:41
Rubrika: Aktuality

Text: Riff Raff
Foto: archiv festivalu

Devátý ročník největšího rodinného festivalu v ČR Kašpárkohraní zaplnil pražské Letenské sady v neděli 11. června. Stejně jako v předchozích letech byl vstup na akci zdarma.

„V rámci naší snahy nabídnout rodinám s dětmi kvalitní kulturní program a možnost kreativního vyžití a aktivit bez vybírání dalších poplatků zpřístupňujeme tyto aktivity všem rodinám bez rozdílu sociálního postavení. Přístup dětí ke kultuře a možnost aktivního trávení volného času by měly být i prioritami celé naší společnosti," říká Viktor Souček, pořadatel festivalu.

Letošní ročník zahájili Márdi s Pítrsem z Vypsané fiXy se svým projektem MIXLE V PIKSLE a předvedli nefalšovaný rokenrol pro děti. Novinkou na Kašpárkohraní bylo velmi sympatické vystoupení nadějného písničkáře PAVLA CALLTY. Dále vystoupil TOMÁŠ KLUS – nejenže rozdivočil přítomné děti i jejich rodiče, ale přivezl s sebou také projekt Recyklus, což jsou umělecky upravené kontejnery na tříděný odpad, ve kterých se děti mohly dosyta vydovádět. Na závěr nemohla chybět bejbypanková partička KAŠPÁREK V ROZHLÍKU, která předvedla show plnou barev a pankáčských čír. Celým programem prováděli moderátoři Anna Polívková a Michal Kurtiš.

Návštěvníky jako každý rok čekal také divadelní program, který odstartovalo Divadlo Pohadlo, dále mohli návštěvníci vidět Divadlo Mimos, Jiřího 'Bilba' Reidingera, Profesora Zlomtužku či legendární Teatr Novogo Fronta a úžasné Squadra Sua s hasičkou groteskou Bomberos. Napříč celým festivalem se vydaly akrobatické pouliční průvody Circusu Sacra, které uchvátily svou originalitou.

Sportovní zóně dominovaly jako obvykle na Kašpárkohraní fotbalové prezentace AC Sparty Praha, FK Dukly Praha a Pražského fotbalového svazu. Malí i velcí návštěvníci si mohli vyzkoušet ragby pod vedením RC Tatra Smíchov, box v opravdovém ringu s SK Boxing Praha, baseball s Pražským baseballovým svazem, zajezdit si na koni s Hucul Clubem nebo si zahrát kriket s Kriketovou akademií. Dále bylo možné si vyzkoušet softball, pozemní hokej, americký fotbal, florbal a řadu dalších sportovních aktivit.

Velkým zážitkem byla pro návštěvníky i setkání se sportovními osobnostmi. AC Sparta Praha pozvala do Letenských sadů Václava Němečka, svého bývalého kapitána a fotbalového reprezentanta. Kašpárkohraní navštívil například i dvojnásobný mistr světa v kuličkách Pavel Zoufalý.

Součástí doprovodného programu byl nespočet kreativních dílen a workshopů. Děti si mohly vyrobit krásné předměty na památku, například už tradičně oblíbené kašpárkovské čepice, objevit 'rytmus v nás' v bubenické zóně, podívat se do hasičského auta nebo si třeba zahrát stolní a jiné hry. Zajímavosti o přírodě se děti dozvěděly u naučného stánku Lesy hl. m. Prahy, který spolu s prezentací Magistrátu hl. m. Prahy nabízel mnoho užitečných informací o ekologii, ale také o pražských pěších i cyklistických stezkách. Lásku ke knihám v dětech probudilo nakladatelství Paseka a Bibliobus Oskar od Městské knihovny v Praze.

Již počtvrté Kašpárkohraní podpořilo spolek předčasně narozených dětí Nedoklubko, který sdružuje a pomáhá rodičům předčasně narozených dětí. V rámci festivalu proběhla prezentace a osvěta na toto téma, děti i rodiče si mohli pochovat velice realistickou panenku nedonošeného novorozence.

Kašpárkohraní pořádá agentura Riff Raff ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MČ Praha 7. Veškeré informace o festivalu najdete na www.facebook.com/kasparkohrani a
www.kasparkohrani.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund