ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Rock History – Nové hudební periodikum
Publikoval: JO - Úterý, 16.05. 2017 - 23:23:06
Rubrika: Aktuality

Text: Luboš Hnát

Před nedávnem se na českém trhu objevilo nové hudební periodikum s výmluvným názvem Rock History. Tento dvouměsíčník, jak již název napovídá, se bude věnovat historii rockové hudby, a to tak, že se každé číslo bude tematicky věnovat jednomu vybranému roku. Postupně bude tedy vznikat jedinečná a sběratelsky velmi cenná publikace o historii rockové hudby.

První číslo se zabývá rockovými událostmi pro nás osudného roku 1968. Již po prolistování je zřejmé, že se autorskému týmu pod editorským vedením matadora rockové žurnalistiky Jaromíra Tůmy podařilo shromáždit opravdu mimořádný materiál. K přečtení tu jsou velmi zajímavé články o velikánech světové rockové muziky, namátkou jmenujme The Beatles, Rolling Stones nebo třeba Jimiho Hendrixe. K zajímavostem rozhodně patří otištění nejrůznějších žebříčků anket a hitparád. Stranou však nezůstává ani hudební dění v bývalém Československu. A tak se zde můžeme dočíst například o Karlu Krylovi, kapelách Matadors, Olympic či Juventus. Skvěle zpracovaný je článek o 1., resp. 2. Československém Beat Festivalu v pražské Lucerně. Celý obsah pak vhodně doplňují úryvky z našeho tehdejšího hudebního tisku, jako byly časopisy Melodie, Pop Music Expres a další. Na své si tedy přijdou jak pamětníci, kterým se vybaví vzpomínky na onu dobu, tak i mladší zájemci o rockovou historii, kteří mají jedinečnou šanci rozšířit své znalosti o unikátní a leckdy nikdy nepublikované informace. Za zmínku určitě také stojí vkusná grafika včetně velkého množství kvalitních dobových fotografií. Velkým kladem tohoto periodika je určitě také to, že v něm nejsou téměř žádné reklamy. Jediné dvě, které tu najdete, jsou umístěny na zadní straně obálky, a čtenář tak není nijak vyrušován. Dle mého názoru stojí Rock History na absolutním vrcholu české hudební publicistiky a přiblížit se jeho kvalitě bude pro případné konkurenty zatraceně těžké.

Ještě jsem ani nedočetl aktuální číslo, a už jsem se začal těšit na další, které se bude věnovat roku 1973. Snad jediným jeho nedostatkem je to, že bude vycházet jednou za dva měsíce. Já bych určitě snesl i víc. Rock History je 120 stran formátu A4, které jsou napěchovány kvalitním obsahem, navíc za přijatelnou cenu 198 Kč.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund