ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Svítání západočeské skupiny Emoce
Publikoval: JO - Neděle, 18.10. 2015 - 20:24:16
Rubrika: Aktuality

Text: Jana Jandová
Foto: Patricie Behenská

Skupina EMOCE vznikla v červenci roku 2014 ze zkušených západočeských umělců, kteří si dali za úkol vytvořit stabilní uskupení prezentující se emotivními dynamickými živými výstupy. Lidem s rodnými kořeny od Plzně po Domažlice se to podařilo i s patřičným progresem. Kapela si zakládá především na tvorbě kvalitních českých textů využívajících výjimečnosti českého jazyka k tvorbě nejrůznějších metafor a mnohoznačných slovních spojení, k upletení příběhů vystihujících nejrůznější životní situace, a dá tak posluchači možnost celou píseň procítit, napojit na vlastní životní zkušenosti a emotivně prožít. „Stojíme si za heslem, že naše hudba by se měla poslouchat srdcem," prozradil Marek Ander, klávesista a vokalista Emocí.

Kapela je právě uprostřed nahrávání první desky a v říjnu vypustila do světa pilotní singl s názvem Svítání, podpořený videoklipem. A že právě na videoklip Emoce sázejí a věří, že celou kapelu posune dál, nám potvrdil frontman kapely Petr Pinker: „Při natáčení klipu jsme se snažili, aby příběh popisovaný v textu písně získal pro posluchače zřetelnější obrysy, aby se s tímto příběhem dokázalo ztotožnit co největší množství lidí. A nepochybuji o tom, že lidem, kteří mají podobné životní zkušenosti, bude při zhlédnutí klipu Svítání přecházet mráz po zádech nebo jim naskočí husí kůže, což jsou pro nás ty správné ukazatele kvality. Na dnešní české hudební scéně jsou často k vidění klipy, které nepřidají hudbě žádný další rozměr, a to jsme se rozhodli změnit."

A o čem tedy videoklip Svítání bude? „Popisuje, co se děje se vztahem, když zúčastnění propadnou stereotypu a jak je důležité se mu bránit, a taky poradí, jak se mu ubránit," uculuje se Petr s tím, že víc k příběhu již neprozradí. Natáčení probíhalo v pražském bytě na Malostranském náměstí a na kopci Raná u města Louny. Především venkovní destinace je velice zajímavým místem, a když k tomu připočteme pomoc přírody, která Emocím v natáčecí den darovala opravdu dokonalé podmínky, je na co se těšit. K poslechu bude Svítání na webových stránkách kapely – www.emoce.net, na kterých se dozvíte více podrobností i o jednotlivých členech či nadcházejících koncertech a plánech. Za zmínku stojí především talentovaná patnáctiletá bubenice Aneta Uhlířová, která se umí chopit i mikrofonu.

A co z historie stojí za tvorbou kapely? „Průpravu a kreativní myšlení, kterého se nám dostalo při navštěvování uměleckých škol, jsme dokázali přenést do moderní hudby díky přátelům, které jsme tam získali, a krok po kroku si začínáme plnit naše sny. Takže zapisujte děti do tvůrčích škol a podporujte jejich kulturní rozvoj a život v kolektivu, buďte jim vzory, vyplatí se to nám všem," vysvětluje Marek a Petr doplňuje: „Chtěli bychom apelovat na mladé lidi, aby se věnovali muzice, navštěvovali koncerty, sami zpívali nebo se věnovali některému z hudebních nástrojů, psali texty. Zkraťte pobyt ve světě počítačů a věnujte čas lidem okolo. V dnešní době, je zachovávání české kultury a schopností ještě více důležité než kdy v minulosti. Víme, že v západních Čechách je spousta nadaných lidí, a naše Svítání je důkaz, že i vlastními silami je možné oslovit široký okruh lidí. Nerozbíjejte, tvořte!"

Aktuální klip Svítání najdete pod odkazem www.youtube.com.

Související odkazy:
www.emoce.net
www.facebook.com/emoce.net
www.bandzone.cz/emocemusic
www.instagram.com/kapela.emoce
www.youtube.com/channel/emoce


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund